استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

5 ترفند برای نظافت وسایل منزل

هفت ترفند برای نظافت وسایل منزل

اگر یخچال یا ماشین لباسشویتان بوی بد می دهد، این ترفندهای نظافت باعث می شود تا دوباره مثل روز اولشان بوی نو و تازگی دهند.

در این مطلب سعی داریم علل شایع و راه حل برطرف کردن بوی بد وسایل منزل را توضیح دهیم.

ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما بوی عجیب و غریبی می دهد احتمالا بخاطر این است که مواد غذایی در فیلتر آن گیر کرده است. اکثر ماشین ظرفشویی های مدل جدید یک فیلتر قابل جابجایی دارند که این مشکل را برطرف میکنند.فقط کافی است فیلتر را در آورده و آنرا به خوبی بشویید.
ماشین لباسشویی درب از جلو

اگر لباس های ورزشی شما پس از شستشو نسبت به زمانی که 5کیلومتر پیاده روی کردید بوی بدتری می دهد پس ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است. ماشین لباسشویی های درب از جلو به دلیل آنکه آب کمتری مصرف میکنند که البته یک ویژگی عالی است اگر از مواد شوینده خوب و با کیفیت نیز استفاده شود کارایی خیلی بهتری دارند. اما در صورتی که مواد شوینده مناسب نباشند باقی مانده آنها درون ماشین لباسشویی مانده و زمینه مناسبی را برای بوجود آمدن کپک و… ایجاد میکند.
برای مقابله با آن می توانید از بهترین پاک کننده های طبیعی جهان یعنی سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. یک چهارم فنجان جوش شیرین را به همراه یک چهارم فنجان آب درون مخزن مواد شوینده ماشین لباسشویی بریزید و سپس دو فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید. ماشین لباسشویی را روشن کرده و بزارید این پاک کننده طبیعی به بهترین شکل ممکن دستگاه شما را تمیز کند.
یخچال

اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید پسمانده غذاها است. آن ها را بیرون ریخته و اگر همچنان یخچال شما بوی بدی می داد تمام مواد غذایی را خارج کرده و یخچال را با مواد شوینده به خوبی بشویید.
قرار دادن پیاز تازه درون یخچال نیز باعث از بین رفتن بوی بد یخچال می شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
پین ورک

با تشکر از مقاله ای ک نوشتین
مطالبش خوب و کاربردی بودن

پاسخ دهید