استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

بهترین محل برای نصب کولر گازی کجاست

بهترین محل برای نصب کولر گازی

بهترین محل برای نصب کولر گازی یا اسپلیت کجاست؟ آیا کولر گازی را باید در گرم ترین نقطه منزل یا محل کار نصب کرد؟ اگر به تازگی کولر گازی خود را خریداری کرده اید و قصد دارید برای نصب کولر خود اقدام کنید، احتمالا این سوالات و ده ها سوال دیگر ذهن شما رامشغول خواهد کرد. ممکن است تصمیم بگیرید که کولر گازی یا کندانسور خود را در مکانی که خودتان دوست دارید نصب کنید بدون آنکه واقعا در مورد مشکلات عملیاتی مکان های مختلف آن فکر کنید. اما ممکن است بخواهید مدتی وقت صرف کنید تا بهترین مکان را برای نصب کولر گازی خود پیدا کنید و به این ترتیب به افزایش کارایی و طول عمر سیستم خود کمک کنید.

در این مقاله قصد داریم درباره بهترین محل برای نصب کولر گازی یا اسپلیت صحبت کنیم و نکات لازم را برای بهترین مکان نصب پنل داخلی و نصب پنل بیرونی کولر گازی را شرح دهیم تا به این ترتیب بتوانید کولر خود را در مکان مناسبی نصب کنید و به افزایش کارایی و طول عمر کولر خود کمک کنید. در صورتی که قصد نصب کولر گازی خود را دارید و برای این کار دانش و تخصص لازم را ندارید پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید و یا اینکه درخواست خود را از طریق فرم زیر به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نصاب کولر گازی حرفه ای و باتجربه را به محل شما اعزام نماییم.

بهترین شخصی که می تواند به شما توصیه کند که کولر گازی خود را در کجا نصب کنید، یک نصاب حرفه ای و باتجربه کولر گازی است. بنابراین حتما برای نصب کولر گازی خود از یک تکنسین متخصص مشاوره بگیرد.

اگر جهت برطرف کردن مشکل کولر گازی خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه کاراباما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار

همه سیستم های تهویه مطبوع واز جمله کولر گازی ها برای خنک سازی، هوای داخل محیط را مکش می کنند. هنگامی که هوای بیرون گرمتر است، این بدان معنی است که کولر شما مجبور است سخت تر کار کند تا دمای هوای خانه را به میزان دمای تعیین شده برساند. در اغلب اوقات در روزهای بسیار گرم، این پرسه سخت تر می شود و ممکن است مدت زمان آن طولانی تر شود و ادامه داشتن این فرایند می تواند منجربه افزایش هزینه های برق مصرفی و هزینه های بالقوه تعمیرات شود. بنابراین در مورد اینکه بهترین محل برای نصب کولر گازی کجاست؟ پاسخ این است که در حالت ایده آل کولر گازی باید در محلی قرار بگیرد که:

  • در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.
  • در خنک ترین قسمت خانه باشد.

بهترین محل برای نصب پنل داخلی کولر گازی یا اسپلیت

پنل داخلی کولر گازی وظیفه پرتاب باد خنک و مطبوع به محیط را دارد. بنابراین بسیار مهم است که در جای مناسبی نصب شود تا بهترین کارایی را داشته باشد. در ادامه نکات لازم برای انتخاب بهترین محل برای نصب پنل داخلی کولر گازی را شرح می دهیم.

بهترین محل برای نصب کولر گازی - نصب پنل داخلی کولر گازی

  • محل نصب یونیت داخلی باید حداقل 50 سانتی متر از سقف فاصله داشته باشد چرا که هوای گرم سبک تر است و به سمت بالا می رود و در نزدیکی سقف تجمع پیدا می کند. بنابراین بهتر است تا جایی که ممکن است یونیت داخلی از سقف فاصله داشته باشد پایین نصب شود اما نباید انقدر هم پایین نصب شود که باعث ایجاد مشکل در رفت و آمد نشود.
  • در اتاق های عمومی مانند سالن پذیرایی بهتر است یونیت داخلی در مرکز سالن قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که سرما به شکل یکنواخت تری در همه جا پخش می شود.
  • یونیت داخلی کولر گازی در اتاق خواب یا نشیمن، باید در مکانی نزدیک به محلی که در آنجا می خوابید یا محل نشیمن نصب شود. دلیل این امر این است که شما به جای انتظار برای خنک شدن کل اتاق، بلافاصله خنک کنندگی را احساس می کنید. البته مطمئن باشید که می توانید جهت خنک کنندگی را تغییر دهید.
  • یونیت داخلی باید به دور از منبع گرد و غبار و ذرات دیگر قرار بگیرد تا به این ترتیب مدت زمان دیرتری نیاز به به تمیز کردن یا جایگزینی فیلترهای هوا داشته باشید.
  • پنل داخلی نباید روبروی درب و پنجره نصب شود چرا که با هر بار باز شدن درب و یا پنجره باعث خروج هوای خنک می شود و در نتیجه کولر باید برای رسیدن به دمای مورد نظر سخت تر کار کند و زمان بیشتری طول می کشد تا محیط خنک شود.
  • فضای اطراف پنل داخلی باید به اندازه کافی باز باشد تا سرویس و یا تعمیر آن مشکل ساز نشود.

بهترین محل برای نصب پنل بیرونی کولر گازی یا اسپلیت

پنل بیرونی کولر گازی شامل کندانسور و کمپرسور می باشد که پس از انجام فرایند خنک سازی و تصفیه هوا، مجددا هوا خنک را از طریق پنل داخلی به محیط برمی گرداند. برای اینکه پنل بیرونی حداکثر کارایی را داشته باشد و دچار آسیب زودهنگام نشود، باید در محل مناسبی نصب شود. در ادامه نکات لازم برای انتخاب بهترین مکان برای نصب پنل بیرونی کولر گازی را شرح می دهیم.

بهترین محل برای نصب کولر گازی

فضای باز و فاصله کافی در اطراف یونیت بیرونی کولر گازی

یونیت بیرونی باید در محلی قرار بگیرد که فضای باز زیادی برای لرزش بدون ایجاد سروصدای زیاد و برای گردش مناسب هوا داشته باشد. هنگامی که فضای آزاد کافی در اطراف یونیت خارجی وجود داشته باشد، جریان هوای داخلی نیز بهبود می یابد. وجود فضای کافی باعث آسیب کمتری نیز خواهد شد و هنگام کار نیز با اجسام خارجی برخورد نمی کند. از طرفی نیز باید فضای لازم برای سرویس سالانه کولر گازی و تعمیر احتمالی آن را در نظر بگیرید. سعی کنید در اطراف یونیت بیرونی حداقل 80 سانتی متر از هر طرف فضای آزاد وجود داشته باشد.

پنل بیرونی را در مکان گرم و تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید

تا حد امکان از نصب یونیت خارجی کولر گازی در مناطق گرم و مرطوب و یا تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید و مکانی پیدا کنید که سایه دار باشد و زیاد گرم نباشد و فاصله زیادی با محیطی که قرار است به وسیله کولر خنک شود نداشته باشد. اگر مکان سایه داری پیدا نکردید، در صورت امکان برای پنل بیرونی کولر خود سایه بان درست کنید.

از پوشاندن یونیت بیرونی خودداری کنید

نصب کولر گازی در سایه به معنی قرار دادن آن در پشت گیاهان، نیمکت ها و یا هر چیز دیگری نیست؛ چرا که در این صورت جریان هوا نمی تواند به درستی گردش پیدا کند و از طرفی کویل ها می توانند به راحتی با شاخ و برگ ها مسدود شوند.

جلوگیری از خطر آتش سوزی

مراقب محیط اطراف باشید! اطمینان حاصل کنید که یونیت بیرونی کولر شما در مکانی مخفی قرار نگرفته باشد و در نزدیکی اجسام و مواد قابل اشتعال نباشد. اگر یونیت بیرونی را پشت پنجره نصب کرده اید، در صورت بروز آتش سوزی نیز باید برنامه خروج از محل را نیز در نظر بگیرید. به عبارتی مطمئن شوید که کولر در بنجره ای که برای خروج در نظر گرفته اید نصب نشده باشد.

از قرار دادن یونیت خارجی کولر در نزدیکی سطل زباله اجتناب کنید

قرار دادن یونیت بیرونی کولر در مجاورت سطل زباله ممکن است باعث ایجاد بوی بد در فضای خانه شود! کولر به منظور دمیدن هوا و تصفیه درست هوا به فضای زیادی نیاز دارد. سیستم های تهویه مطبوع در واقع هوا را از محیط اطراف خود می گیرند و این بدان معنی است که هوای خنک با سرمای مطبوع نباید بو بدهد. بعلاوه وجود اشیا نزدیک به سیستم تهویه مطبوع و یونیت خارجی کولر یه این معنی است که کولر برای گرفتن هوای لازم جهت خنک سازی، باید سخت تر کار کند.

قدرت برق مناسب برای کولر گازی

کولر های گازی به قدرت زیادی نیاز دارند. بنابراین اگر از لوازم خانگی پرقدرت و سنگین مانند یخچال، لباسشویی و غیره استفاده می کنید و قصد استفاده از چند کولر گازی را دارید، احتمالا نیاز به تقویت مدار برق منزل یا محل کار خود را پیدا می کنید. برای این کار حتما باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

تراز بودن کولر گازی

تراز بودن کولر گازی در عملکرد بهینه آن بسیار تاثیر گذار است. اگر محل نصب کولر گازی طوری باشد که کولر به درستی تراز نباشد، توزیع گاز مبرد در کولر به صورت یکنواخت انجام نمی شود. همچنین ممکن است آب تقطیر شده کولر به خوبی تخلیه نشود و در نتیجه کولر عملکرد بهینه ای نخواهد داشتو حتی ممکن است به کمپرسور فشار بیشتری وارد شود.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.