استخدام تعمیرکار لوازم خانگی

اشتباهات کوچک اما جدی که منجر به آسیب زدن به ماشین لباسشویی می‌شود!

آسیب زدن به ماشین لباسشویی

عملیات شست‌وشوی لباس با ماشین لباسشویی به نظر کار ساده‌ای می‌آید. لباس‌ها را در ماشین می‌اندازیم، پودر می‌ریزیم و آن را روشن می‌کنیم و تمام! اما کار به همین سادگی هم نیست. معمولاً کارهای اشتباه رایجی وجود دارد که به خاطر بی‌حوصلگی، کمبود وقت و یا عدم آگاهی ممکن است انجام دهیم و با این کارها در درازمدت باعث آسیب زدن به ماشین لباسشویی شویم؛ بنابراین باید سعی کنیم در هنگام انداختن لباس‌ها در ماشین لباسشویی دقت کنیم. چراکه چیزهایی مثل پرز یا کرک لباس، سکه و اشیا نوک‌تیز در جیب لباس‌ها می‌تواند به هر قسمتی از ماشین آسیب بزند و یا حتی منجر به یک آتش‌سوزی واقعی شود!

در صورتی که جهت برطرف کردن مشکل دستگاه خود نیاز به کمک تکنسین حرفه ای و باتجربه دارید، از قسمت زیر برند دستگاه خود را انتخاب کنید و در غیر این صورت ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

ما در کاراباما سالهاست که به مشتریان تمامی برندهای معتبر ایرانی و خارجی لوازم خانگی خدمات ارائه میکنیم، بنابراین اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، ال جی و بوش نمیباشد نیز میتوانید از طریق فرم زیر درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

متخصصان باتجربه متخصصان باتجربه
گارانتی خدمات گارانتی خدمات
سرعت در ارائه خدمات سرعت در ارائه خدمات
هزینه های منصفانه هزینه های منصفانه
تعمیرکار لباسشویی
اگر می‌خواهید مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما یک‌عمر طولانی و کارآمد داشته باشد، بهتر است از اشتباهات رایج زیر اجتناب کنید:

چرا ابتدا جیب لباس‌ها را بررسی نمی‌کنید؟ 

اشیا کوچک مانند سکه، کلید، سنجاق و دیگر اشیا نوک‌تیز می‌تواند باعث آسیب زدن به ماشین لباسشویی شود. این اشیا می‌توانند لوله‌ها و دریچه‌های تخلیه را مسدود کنند و در هنگام شستشو با پرتاب شدن در داخل محفظه درام باعث فرورفتگی آن و حتی شکسته شدن درب شیشه‌ای ماشین شوند.
توصیه: ارزش چک کردن با دقت لباس‌ها را قبل از شروع کار شست‌وشو با ماشین لباس‌شویی دست‌کم نگیرید.

پر کردن بیش‌ازحد و با فشار ماشین لباس‌شویی از لباس!

وقتی‌که ماشین لباسشویی را بیش‌ازحد از لباس پر می‌کنید، لباس‌های شما به‌خوبی شسته و تمیز نمی‌شوند (باید فضای کافی برای گردش آب در میان لباس‌ها وجود داشته باشد). این کار منجر به آسیب زدن به ماشین لباسشویی می‌شود و باعث خراب شدن اجزا داخلی، سنسورها و فشار بیش‌ازاندازه به موتور ماشین می‌شود.
تعمیر ماشین لباسشویی

 

توصیه: ظرفیت ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید، بیش از ظرفیت آن را پر نکنید. اگر حوصله کنید و لباس‌های زیاد خود را در چند مرحله بشویید، مطمئناً بهتر از آسیب زدن به ماشین لباسشویی است.

 

چرا ماشین لباس‌شویی خود را به‌اندازه کافی تمیز نمی‌کنید؟

وجود پرز یا کرک‌های لباس در ماشین جریان هوا را کاهش می‌دهد و باعث کیپ شدن مجاری و دریچه‌ها می‌شود و منجر به آسیب زدن به ماشین لباسشویی می‌شود. تمیز کردن ماشین لباسشویی به‌طور مداوم علاوه بر جلوگیری از بوی بد آن باعث بهتر کار کردن و عمر طولانی‌تر لباسشویی می‌شود. همچنین با بررسی مداوم محفظه درام و واشر درب ماشین می‌توانید هرگونه اشکال جزئی را خیلی زود قبل از اینکه باعث آسیب زدن به ماشین لباسشویی و خسارت بزرگ‌تری شود، پیدا کنید.

 

توصیه: سعی کنید به‌طور مداوم واشر و محفظه دیگ ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

 

ماشین لباسشویی شما تراز نیست

اگر ماشین شما هنگام کار کردن لرزش دارد و تکان می‌خورد و یا حتی به جلو حرکت می‌کند، این نشان می‌دهد که لباسشویی شما تراز نیست. تراز نبودن ماشین نه‌تنها به کف و بدنه آن آسیب می‌زند بلکه در درازمدت اجزا داخلی لباسشویی نیز دچار مشکلات جدی می‌شود.
توصیه: با استفاده از یک ابزار تراز، ماشین خود را به‌درستی نسبت به سطح زمین تراز و پایه‌های آن را تنظیم کنید و مطمئن شوید که هنگام کار دیگر حرکت نمی‌کند.

نظرات کاربران

در صورتی که پیام شما نیاز به پیگیری دارد حتما شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاه کاربران
راحیل نجفی

سلام یه سوال دارم استفاده از سرکه برای شستن و ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی بهش آسیب میرسونه؟؟

پاسخ دهید

لطیفه حسین پور

سلام اگر لباسشویی رو بشوییم مشکلی پیش میاد؟! حالا که شستیم چکار کنیم تا مشکلی پیش نیاد؟!!

پاسخ دهید

وحيد سپهريان

ايا ضربه به برد لباسشويي أسيب ميزند

پاسخ دهید