اشتغالزایی برای ۶ نفر با توت فرنگی هایی که خرج ۷ خانواده را می دهد

اشتغالزایی برای ۶ نفر با توت فرنگی هایی که خرج ۷ خانواده را می دهد
حامد مولایی، زمانی مددجو کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است، او اکنون کارآفرین است و با کشت توت فرنگی خرج زندگی خود و کارگرهایش را در می آورد/بسیج سازندگی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، حامد مولایی، اهل جیرفت است، ۲۸ سال دارد، او زمین کشت توت فرهنگی دارد، در آمد سالیانه اش ۵۰ میلیون است. ۶ کارگر دارد که او را در کشت کمک می کنند. صاحب کاربودنش دلیلی بر کار نکردنش نمی شود و همپای کارگرهایش کار می کند.

او ۲۸ سال دارد اما در زندگی طمع مشکلات زیادی را چشیده است، هنگامی که پدرش فوت می کند، آنان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در آمدند و از آن روز زندگی روی خوش به آنان نشان نداد. هنگامه ی کار که رسید، حامد تلاش های زیادی کرد تا بتواند روی پای خود بایستد تا بتواند توانایی اداره زندگی را داشته باشد و از تحت پوشش کمیته امداد در آید.

او با اندکی پس انداز و گرفتن تسهیلات از بانک و کمیته امداد توانست نه تنها خرج خود را در بیاورد بلکه ۶ خانواده را نیز صاحب نان کند.

این کارآفرین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی فعالیت خود می گوید:سال ۱۳۹۰ مبلع ۱۰ میلیون تومان پس انداز داشتم. مبلغ ۷ میلیون تومان از تسهیلات کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده کردم و توانستم در زمینی که داشتم، کشت توت فرنگی راه بیندازم.

وی در حال حاضر که ۲۸ سال دارد ادامه می دهد: سال ۹۰ زمین کشت توت فرنگیم ۲ هزار متر بود، دوباره از بانک و تسهیلات کمیته امداد استفاده کردم و مبلغ ۳۰ ملیون تومان تسهیلات اشتغال گرفتم و توانستم شغلم را توسعه دهم و در حال حاضر ۱۰ هزار متر زمین کشت توت فرنگی دارم.

مولایی بیان کرد: علاقه زیادی داشتم تا کشت توت فرنگی را یاد بگیرم و صاحب کار شوم، ابتدای کار، هر نهال را با مبلغ ۴۰۰ تومان می خریدم اما وقتی کارم گسترده تر شد و تجربه ام زیاد شد، توانستم خود نهال را تولید کنم که هر نهال برایم ۱۵۰ تومان در می آید.

این کار آفرین تصریح کرد: تمام محصولاتم ارگانیک است و به چند شهر ازجمله تهران نیز فروش توت فرنگی دارم.

وی همچنین درباره ی کارگرها و در آمد خود نیز گفت: در حال حاضر ۶ کارگر دارم. که همه ی آنان از افراد نیازمند جامعه هستند. سالیانه بیش از ۵۰ میلیون تومان درآمد دارم/ شبستان.

منبع اخبار : قرارگاه رسانه و فضای مجازی سازمان بسیج سازندگی ,

نظرات


error: Content is protected !!
منوها