در کنار استخرهای پرورش ماهی دارای ۷۰۰ اصله باغ میوه از جمله : بادام، گردو، انگور، انجیر و انار می باشم.

فعالیت در عرصه اقتصادمقاومتی نیاز به تلاش و پشتکار دارد
منبع اخبار : قرارگاه رسانه و فضای مجازی سازمان بسیج سازندگی , روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی ,
یک کارآفرین اقتصادمقاومتی در ملکشاهی گفت: فعالیت در عرصه اقتصادمقاومتی نیاز به تلاش و پشتکار دارد.
http://elam.sazandegi.ir/attachment/3703515.jpg

به گزارش ملکشاهی خبر، در چند سال اخیر واژه ی جدید “اقتصاد مقاومتی” به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است. “اقتصاد مقاومتی” یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده ی رشد و شکوفایی کشور باشد.

امروزه در راستای تحقق اقتصادمقاومتی و مقاومتی کردن اقتصاد کشور و همچنین مقابله با تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از مردم کشور به فعالیت و تولید در عرصه های اقتصادمقاومتی روی آورده اند.

هوشنگ موسی نیا یکی ازشهروندان شهرستان ملکشاهی است که در راستای تولید و اقتصاد مقاومتی گام برداشته است و به پرورش ماهی می پردازد.

“هوشنگ موسی نیا”، کارآفرین اقتصاد مقاومتی در شهرستان ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ملکشاهی خبر، گفت: از سال گذشته شروع به فعالیت در عرصه اقتصادمقاومتی با احداث ۲ استخر پرورش ماهی در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر در شهرستان ملکشاهی نمودم.

وی اظهارکرد: در این مزرعه علاوه بر استخر پرورش ماهی دارای ۷۰۰ اصله باغ میوه در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع می باشم.

موسی نیا افزود: در راستای پرورش ماهی در عرصه اقتصادمقاومتی مبلغ ۲۰ میلیون تومان از بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملکشاهی تسهیلات دریافت کردم و از حمایت های این نهاد برخوردار می باشم.

پرورش دهنده ماهی اضافه کرد: استخر های پرورش ماهی این مزرعه ظرفیت ۴ تن ماهی را دارند و بچه ماهی از “کلم” وارد شهرستان ملکشاهی شده و بعد از پرورش در استخرها در زمان ۵ الی ۶ ماه روانه بازار مصرف می شوند.

وی تصریح کرد: در ابتدای کار بامشکل برق رسانی به مزرعه مواجه بودم که پروژه برق رسانی با کمک و همکاری جهادکشاورزی با هزینه ۷۰ میلیون تومان انجام شد.

کارآفرین اقتصادمقاومتی در شهرستان ملکشاهی تلاش و پشتکار را عامل موفقیت در عرصه اقتصادمقاومتی عنوان کرد و گفت: فعالیت در عرصه اقتصادمقاومتی نیاز به تلاش و پشتکار دارد.

موسی نیا در خصوص مشکلات این طرح اقتصادی گفت: از مهمترین مشکلات این طرح راه دسترسی به مزرعه است که از مسئولین انتظار دارم در خصوص بهسازی جاده ارتباطی این مزرعه تلاش نمایند.

پرورش دهنده ماهی در ملکشاهی؛ دریافت تسهیلات قرض الحسنه، رفع مشکل راه ارتباطی، را از مهمترین انتظارات از مسئولین عنوان کرد و افزود: از مسئولین انتظار داریم تسهیلاتی که به بخش تولید و اقتصاد مقاومتی اختصاص پیدا می کند دارای سود کم و قرض الحسنه باشد.

کارآفرین اقتصاد مقاومتی در ادامه گفت: در شهرستان ملکشاهی ظرفیت ها و پتانسیل های قراوانی در عرصه اقتصادمقاومتی وجود دارد اما نیاز به مدیریت مسئولین و تلاش و پشتکار جوانان دارد.

وی افزود: در کنار استخرهای پرورش ماهی دارای ۷۰۰ اصله باغ میوه از جمله : بادام، گردو، انگور، انجیر و انار می باشم.

دیدگاه